2120
top of page
high-quality-000 (4).jpg

Yazılım bilgisayara yüklenecekse, bilgisayarın özelliği ne olmalıdır?

Bilgisayarınızın herhangi bir özelliği bulunmasına gerek yok, minimum Pentium 4 işlemcili olması kurulum yapmamız için yeterlidir. Ayrıca ses kartı mevcut olması işimizi kolaylaştırmış ve hızlı kurulum gerçekleştirmemizi sağlamaktadır.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik yayını internet kotasını harcar mı? Kasa işlemlerini yavaşlatır mı?

Hayır, çünkü interneti sadece ilk yükleme yaparken ve güncellemeleri yaptığımız sırada kullanıyoruz. Streaming (internet üzerinden sürekli akış) metoduyla yayın yapmadığımızdan yayınımız; internet kotalarını harcamıyor, kasa işlemlerini yavaşlatmıyor ve günlük iş akışına engel olmuyor.

high-quality-000 (4).jpg

Elektrik kesilip geri geldiğinde müzik yayını baştan mı başlıyor, yoksa kaldığı yerden devam ediyor mu?

Evet, kaldığı yerden devam etmektedir. 1996 Yılından günümüze kadar biriktirdiğimiz radyo tecrübemizi size liste yaparken kullanıyor ve yazılım altyapımıza tecrübelerimizi ekleyerek hizmet sunuyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Güne, saate ve döneme özgü yayın yapabilir miyim?

 Evet, örneğin; yılbaşı döneminde yılbaşı müzikleri, Sevgililer Günü’nde aşk şarkıları, sabah saatlerinde daha düşük tempolu, hafta sonları ise daha hareketli şarkılardan oluşan müzik listeleri yayınlayabilirsiniz.

high-quality-000 (4).jpg

Anons yayını yapıyor musunuz?

  Evet, hazır olarak gönderdiğiniz anonslarınızı istediğiniz gün ve saatte, istediğiniz noktada müzik yayınınıza ekleyebiliyoruz. Bunun yanı sıra, anons yaptırmak isteyen müşterilerimize, bünyemizde çalışan dublaj sanatçıları ile uygun bütçeli anons prodüksiyonu sağlayabiliyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Şarkılar arası ses seviyeleri sabit midir?

Evet, yayın yaptığımız tüm parçaların ses seviyelerini eşitliyoruz. Böylece, parça geçişlerinde ani ses yükselmeleri ya da düşmeleri meydana gelmiyor.

high-quality-000 (4).jpg

İnternet kesilince yayınım kesilir mi?

  Hayır, internet kesildiğinde müzik yayını kesilmez, sadece yeni data aktarımı yapılamaz.

high-quality-000 (4).jpg

Ses sistemim yok, yine de müzik yayını yapabilir miyim?

  Evet, ses sistemi kurulumları ve teknik malzemeler (amfi, kablo, hoparlör) konusunda müşterilerimize danışmanlık ve temin hizmeti veriyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik yayınımda teknik bir sorun olduğunda ne yapmalıyım?

Bizi arıyorsunuz. Yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda ise, ilgili lokasyona servis bedeli karşılığında hizmet veriyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Acil durumlarda anında anons yapabilir miyim?

  Evet, yazılımdan bağımsız olarak anons yaptığınızda müzik yayını otomatik olarak durur. Anons bittiğinde ise müzik kaldığı yerden devam eder.

high-quality-000 (4).jpg

Her şubede farklı müzik yayını yapabilir miyim?

   Evet, lokasyon bazlı yayın yapıldığı için farklı noktalarda farklı müzik listeleri yayınlayabilirsiniz.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik çalara müdahale edebilir miyim? Bir sonraki şarkıya geçebilir miyim?

Personelin yayın akışına müdahalesi istenmeyen sonuçlar doğurabileceğinden, yayın akışı yönetimi Bizdedir. sistemde sadece bir sonraki şarkıya geç butonu mevcuttur.

high-quality-000 (4).jpg

Aynı anda aynı yerde farklı müzik ve reklam yayınlaya biliyor muyuz?

Talebe göre bu tarz imkanlarda sunmaktayız. Ön bir konuşma ve 1 hafta içinde kurulumu gerçekleştiriyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Kapalı devre müzik yayın sistemi nasıl işliyor?

 Kurulum ve güncellemeler ücretsizdir.

high-quality-000 (4).jpg

Kuruluma ve müzik listesi güncellemelerine ekstra ödeme yapacak mıyım?

 Her yerden Yönetebileceğiniz yazılımımızı ve talebinize göre donanımınızı tüm mağazalarınızda aktif ediyoruz. 

 Eğer mağazada bilgisayar bulunmuyorsa, size kurulumu yapılmış bir müzik oynatıcısı sağlıyoruz. Böylece, internet aracılığıyla uzaktan bağlanarak müzik listesi güncellemelerini yapabiliyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Nasıl yasal müzik yayını yapabilirim?

  Halka açık alanlarda müzik yayını yapabilmek için eser üzerinde hak sahibi olan müzik meslek birlikleri ile anlaşmalı olmanız gerekir. MESAM, MSG, MÜ-YAP ve MÜYORBİR gibi müzik meslek birliklerine müzik yayın lisansıyla ilgili başvurabilir, bu konuda bizden ücretsiz olarak hukuki destek alabilirsiniz.

high-quality-000 (4).jpg

Lisans ödemesi yapmadan müzik yayını yapabilir miyim?  Yaparsam ne olur?

  Müzik yayını yapmak için müzik meslek birliklerinin belirlediği bedelleri ödemeniz gerekiyor. Telif hakkı bedellerinin ödenmemesi durumunda; korsanlık suçu işlenmiş sayılıyor, şahıslara ya da kurumlara para cezası ile birlikte 1-5 yıla kadar hapis cezası ve yurt dışına çıkış yasağı gibi ek yaptırımlar uygulanıyor.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik meslek birliklerine bildirmemiz gereken müzik listesi raporlarını  sizden alabilir miyim?

 Evet, müzik meslek birliklerine, dönemsel olarak bildirilmesi gereken müzik listesi raporlarını kendimiz hazırlayıp gönderiyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Sağlayacağınız müziklerin yasal olduğunu nasıl anlarım?

Markanıza ait her lokasyon için yurt dışına lisans bildirimi yapıyoruz ve her lokasyon için özel sertifika alarak sizleri bilgilendiriyoruz.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik yayın lisansı konusunda farklı çözümleriniz var mı?

Evet, Türkiye’deki müzik meslek birliklerine ait olmayan, doğrudan lisanslama metoduyla yurt dışından aldığımız çeşitli müzik kataloglarından, popüler olmayan içerikleri size sunuyoruz. Bu eserlerin kullanımı için gerekli telif hakları ve içerik bedellerinin ödemeleri bizim tarafımızdan yapılıyor. Bu müzik kataloglarını kullandığınızda; lisans, içerik, yönetim gibi tüm işlemler tek bir noktadan yönetiliyor ve bütçeler daha ekonomik oluyor.

high-quality-000 (4).jpg

Müzik listeleri nasıl hazırlanıyor?

Markanın imajı ve hedef stratejinizi  brief olarak aldıktan sonra, müzik direktörlerimiz, markaya özel müzik listeleri oluşturuyor. Ardından yayınlıyoruz. Müzik listelerini her ay düzenli olarak güncellemenin yanı sıra; markanın ihtiyacına yönelik olarak, farklı dönemlerde de ek güncellemeler yapabiliyoruz.

bottom of page